Zeytinde Bu Hafta – 9 AY ÖNCEKİ MAKALE BAŞLIĞIM “Bu sene zeytin 45 TL bandını görebilir!!!”

Köşe Yazıları - 24 Ekim 2022 17:27 A A

Zeytinde Bu Hafta – 9 AY ÖNCEKİ MAKALE BAŞLIĞIM “Bu sene zeytin 45 TL bandını görebilir!!!”

Tahir Özgür TANER
Ziraat Mühendisi

 

Başlıkta 9 ay dedim ancak baktım 9 aydan da fazla olmuş makaleyi yazalı. Dileyenler http://www.erdektarim.com/bu-sene-bas-fiyat-45-tl-bandini-gorebilir/ yada https://www.erdekdogus.com/zeytinde-bu-hafta-bu-sene-bas-fiyat-45-tl-bandini-gorebilir-1/ linklerinin herhangi birinden okuyabilir.

Peki, ben bunu nasıl bilebildim?
Bu varsayımda bulunurken kimseden tiyo almadım, özel yeteneklerim yok ve üstün bir zekâya da sahip değilim. Gerekçelerini sunduğum makalenin nokta atış yapması gerçekten çok sevindirici. Ancak bunu gün yüzüne çıkarmamın nedeni övünmeye çalışmak gibi cahilce ve hiç sevmediğim bir tutum değil.

Bu söylemde bulundum ki, O zaman bana bu konuda tam manasıyla itibar edilseydi, çiftçimiz işine daha fazla odaklanabilir ve randımanı çok daha yüksek olurdu. Ama bizim işimiz gücümüz olumsuz, fayda vermeyen, mesnetsiz sohbetlere itibar edip motivasyonumuzu bozmak. Çoğu çiftçi tam randımanlı bakım yapmadığı için beklenen sonuçları alamadılar. Şunu bilin seneye aynı mantıkla giden bir çok çiftçi daha fazla sıkıntı yaşayacak. Benim o zaman tahminde bulunmamın nedeni zeytinliklere hakkıyla yatırım yapmanız için motive etmeye çalışmaktı. Ama yine siz bilirsiniz.

Özetle, artık akılcı düşünme zamanı, her şey değişiyor. Artık tarıma ciddi bir şekilde eğilmeliyiz. Zeytincilik için tüm doğru yatırımları yapmalıyız ki bunun başında su geliyor. Siz sahip olduğunuz altın madeninin farkında değilsiniz. Gelecek sene zeytin ve yağı çok daha değerli olacak gibi görünüyor. Makalemi 9 ay önce yazdığım sloganla bitiriyorum. Ama siz ister inanın ister karalar bağlayın “GELECEK TARIMDA”…

Bu haber 471 kez okundu.
Köşe Yazıları - 17:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.