rulet oyna online poker oyna canlı slot oyna betturkey

“YAYALARA ÖNCELİK DURUŞU HAYATA SAYGI DURUŞU”

Erdek Haberleri - 1 Ekim 2022 16:34 A A

“YAYALARA ÖNCELİK DURUŞU HAYATA SAYGI DURUŞU”

Öğrencilerimizin ve tüm yayaların güvenliği için “Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu” sloganıyla gerçekleştirilen farkındalık etkinliğinde ilçe Kaymakamı Atasoy, Etdek’teki kurum amirleri ve öğrenciler ile birlikte Cumhuriyet Meydanında trafikte yayaların önceliği ve güvenliği uygulamalı olarak anlatıldı.

“Yayalara Öncelik Duruşu Hayata Saygı Duruşu” sloganıyla dün Erdek’te farkındalık etkinliği düzenlendi. İlçemiz Nilüfer Caddesi’nde Halitpaşa İlkokulu önünde “Yayalara Öncelik Duruşu Hayata Saygı Duruşu” etkinliği kapsamında farkındalık etkinliği düzenlendi.

Erdek Kaymakamlığı tarafından düzenlenen etkinlikte yaya geçidi çizgileri yeniden boyanarak trafiğe çıkan araçlarla uygulamalı eğitim gerçekleştirildi.

İlçe Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, etkinlikte yaptığı konuşmada; “2022-2023 Karayolu Güvenliği Eylem Planı’nın uygulanmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı genelgesi yürürlüğe girmişti. Bu kapsamda genel öncelikli trafik yılı ilan edildi. Bununla trafik kazalarından kaynaklı can kayıplarını 2030 yılına kadar yüzde elli oranında azaltılmasını hedefliyoruz. Biz her sene farklı mottolarla bu etkinlikleri düzenledik.

‘Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın’, ‘Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz’, ‘Yayalar Kırmızı Çizgimiz’ gibi mottolarla yola çıkmıştık. Bugün de ‘Yayalara Öncelik Duruşu Hayata Saygı Duruşu’ mottosuyla bu farkındalığı daha da arttırma amacındayız. İncinebilir yol kullanıcıları olan yayalarımız için düzenli ve güvenli trafik ortamı sağlamak bizim boynumuzun borcu. Bunu sağlamak için de bu farkındalığı en üst seviyeye taşıyabilmek için bu mottoyla hareket ediyoruz” ifadelerini kullandı. (Haber-foto: İ.Şahin-A.Şen)

Bu haber 129 kez okundu.
Erdek Haberleri - 16:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
error: içerik korumada !!