rulet oyna online poker oyna canlı slot oyna betturkey

TAŞ OCAKLARI RUHSATSIZ MI ÇALIŞTIRILIYOR?

Yerel Haberler - 6 Aralık 2022 21:58 A A

TAŞ OCAKLARI RUHSATSIZ MI ÇALIŞTIRILIYOR?

Karacabey Hürriyet Mahallesi’nde bulunan ve son 1 yıl içinde Belediye tarafından satılan 3814 parselde 236,6 dönüm ile 3815 nolu parselde bulunan 146 dönüm arazilerde bulunan taş ocaklarının, işletme ruhsatı köy tüzel kişiliğinde olmasına karşın neye göre işletildiği sorgulandı.

Hürriyet Köyü Dayanışma Derneği Denetim Kurulu Başkanı Bayram Efe, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, para ile satın alınan ve aslında Hazine’ye ait olmayan Hürriyet Mahallesi’ndeki ortak alanların mülkiyetinin Karacabey Belediyesi’ne geçmesi sonrası tüm köy halkının mağdur edildiğini ve bu durumun dramatik bir hikâyeye dönüştüğünü söyledi.

Hürriyetlilere ait 2 arazinin Karacabey Belediyesi’nce satılması sonrası, çalıştırma ruhsatının köye ait olmasına rağmen bölgede bulunan 2 taş ocağının nasıl çalıştırıldığını soran Efe şunları kaydetti:
“Söz konusu şirket, köyümüze ait 3814 parsel 236,6 dönüm araziyi 18.01.2021 yılında, 3815 nolu parsel 146 dönüm yerimizi ise 23.06.2022 tarihinde satın aldı. 2 adet taş ocağı bulunan bu arazilerdeki taş ocaklarının işletme ruhsatı 1976 yılından beri köyümüzdeydi. Son olarak 2014 yılında Ali Pehlivan muhtarımız tarafından Eşkel mevkiinde yapılan iskele inşaatı için taş satılmış ve taş ocağı çalıştırılmıştır. Büyükşehir Yasası ile söz konusu arazilerimiz Karacabey Belediyesi’ne geçince bir daha çalıştıramadık. Ancak şuan yapılan tünel ve hızlı tren yolunu işletip, bu yol çalışmaları için taş çıkartılıyor. Peki ama kim, kime satıyor belli mi? Ruhsatı var mı merak ediyoruz? Ayrıca satılan bu otlakiyeler için taş ocağı detayı var mı diye merak ediyoruz. Çünkü ihalede buralar ‘otlakiye’ diye satıldı. Bu konuda bizlere açıklama yapılmasını istiyoruz. Köy yararında olan bu arazilerimiz neden böyle rezil oldu? Bu haklarımızı koruyacak bir yasa-kanun yok mu? Unutulmasın ki yerin üstü kadar altı da var! Bu dünyanın direği yok mu?” Karacabey Belediyesi’nin Hürriyetlileri mağdur ettiğini vurgulayan Bayram Efe, “Davamızda haklıyız ve bu haklılığımızı medya dahil her platformda haykırıyoruz. Siyasi partilerde çare arayıp her gün bir milletvekilimize gidiyor, parti kapılarını tek tek aşındırıyoruz. Biz köylüyüz. Siyasi bir amacımız yok ve olamaz. Çünkü en büyük parti Hürriyet Köyü’dür. Açıkçası bize cesur siyasetçiler lazım. Daha evvel birçok parti ve siyasiyle görüştük, hatta ismini vermek istemediğim bir parti bize çok sayıda vaatte de bulundu. Ancak siyasi çıkar elde edemeyince bizlere desteğini çekti. Onlar olsa da olmasa da biz haklı olduğuna inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Bu haber 169 kez okundu.
Yerel Haberler - 21:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
error: içerik korumada !!