rulet oyna online poker oyna canlı slot oyna betturkey

Okuyucu Mektubu – BİRİZ, BİRLİĞİZ, HÜRRİYETİZ, HÜRRİYETLİYİZ

Köşe Yazıları - 5 Ocak 2023 20:10 A A

Okuyucu Mektubu – BİRİZ, BİRLİĞİZ, HÜRRİYETİZ, HÜRRİYETLİYİZ

Ahmet Aygün ATA

Cumhuriyetimizin 100. Yılının ilk gününü üretim alanlarının , yerleşim alanlarının, otlaklarının kendisini tüm Karacabey’in sahibi görerek satıp savmaya çalışan bir siyasi düşüncenin işgaline dur demek için savaşım veren Hürriyet Köyümüzdeydik.
Acı olan şuydu ki , Karacabey siyasi partilerinden yalnızca Vatan Partisi vardı. Yerel basındanda yalnızca gazetemiz Yörem. Hürriyetlilerin verdiği savaşımın ne olduğunun bilincinde olmayan siyasi parti ve yerel basını kınıyorum.
Hürriyetliler, yeni yılın ilk günü dememiş. Yaşlısı genci, eşikteki beşikteki oradaydı. Verilen savaşımda önemli bir evre yaşanıyordu. Hürriyet Köyü Kadın ve Gençlik Derneği sözcüsü Bayram Efe’nin bununla ilgili kısıtlı bilgi vermesi ise gelinen evrenin çıkar ve rant çevrelerini koruyup kollayan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın tutumundan kaynaklanmaktadır.
Tarım alanlarını teknosab adlı UCUBEYE kalem oynatarak sunan, rantiyeye hizmetkarlık etme kararından Sayın Özkan anlaşılan dönmeyecek. Emperyal kapitalizmin tarım alanlarını yok etme tasarısına yardımcı olmaya devam edecek.
Özellikle Soylu Türk Ulusunun HÜRRİYETLİ KADINLARININ kararlılığı, inancı savaşımın utku ile sonuçlanacağı umudumu arttırdı.
Varolsunlar bir konuşma şansı tanıdılar. Biliyorum ki, o anda kızmadılar, yazdığıma da kızmayacaklar. Çuvaldızı onlara batırdım. Davanın geldiği nokta ile bilgilenirken Hürriyetlilere A ‘cıyız , B’ciyiz, C’ciyizi bir kenara bırakmalarını , kemikleşmelerini anlatmaya çabaladım. Karacabey Danışment Köylüsünün elde ettiği büyük bir karar vardı, örneğimizde. Arız köyümüzün her şey pahasına verdiği savaşım vardı, Karacabey’de örnek. Üstelik bu savaşımlar sonucunda Danışment Köylüsünün Türkiye Cumhuriyeti’nin Soylu Türk Köylüsüne kazandırdığı bir emsal karar vardı.
Üstelik ana sütü gibi ak kendi kazançlarıyla kurdular, Köylerini. Üretim alanları yarattılar, köyü donattılar , ocaklarını açtılar. O günlerin anneleri evde avrat olurken bir yandan da ova köylerinde ırgatlık ederek hem de yürüyerek işe gittiler. Aldıkları toprakların bedelini ödeyebilmek için. Gasp edilen, edilmeye çalışılan, teknosab adlı UCUBENİN kalem oynatılarak kondurulduğu , alın teri yerlerdir ; HÜRRİYET !
Bu gaspa, bu iş adamlarına rant oluşturmaya savaşacaklar elbette çıkacaktı, çıktı da. Özellikle SOYLU TÜRK ULUSUNUN KÖYLÜ KADINLARI çıktı.
A aklı evveller siz Bağımsızlık Savaşı vermiş tek Köylü olan TÜRK KÖYLÜSÜNÜ alt edebilir misiniz? Şimdilik MİŞ gibisiniz amma devran dönüyor, dönecek. Keser ve sap birbirine kaynadı.
Değil rantiyeci kafanız, değil emperyalist kapitalizme hizmetkarlığınız, yerle gök bir araya gelse HÜRRİYET, HÜRRİYETLİLERİN ; HÜRRİYET, TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN O LA CAK….
BİRİZ BİRLİĞİZ HÜRRİYETİZ HÜRRİYETLİYİZ !
MUSTAFA KEMAL ATATÜRKÜMÜZÜN dediği gibi ,
“HADE DE” gelin , hesaplaşalım…
AÇIKLAMA : GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRKÜMÜZ, bir şeyin başlamasını istediği zaman HADE DE dermiş….

Bu haber 149 kez okundu.
Köşe Yazıları - 20:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
error: içerik korumada !!