rulet oyna online poker oyna canlı slot oyna betturkey

ÖĞRENCİLER EĞİTİMLE “YENİDEN” BULUŞUYOR

Balıkesir - 20 Ocak 2023 19:52 A A

ÖĞRENCİLER EĞİTİMLE “YENİDEN” BULUŞUYOR

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “Eğitimle Yeniden Buluşma” projesiyle ülke genelinde eğitim sistemine devam etmeyen yaklaşık 280 bin öğrenci takip edilerek eğitime dâhil edildi.

Proje kapsamında ilçelerimizde alt komisyonlar oluşturularak herhangi bir eğitim öğretim kurumuna kaydı bulunmayan çocuklarımız evlerinde ziyaret ediliyor. Oluşturulan komisyonlar tarafından Lise çağında çocuğu olan velilerimize Ortaöğretim, Açık öğretim ve Mesleki Eğitim Merkezi seçenekleri konusunda bilgi veriliyor. Açık öğretim Lisesine, Mesleki Eğitim Merkezi (MESEM)’e ve en uygun Ortaöğretim kurumlarına kayıt yaptırmaları konusunda çocuklarımız teşvik ediliyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine ve okullarımıza özveriyle sürdürdükleri çalışmalar için teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı; 19 Aralık 2022 tarihinde il genelinde ortaöğretime kayıt yaptırmayan 1357 öğrencimizin bulunduğunu “Eğitimle Yeniden Buluşma” projesinin uygulanmasıyla birlikte 19 Ocak 2023 tarihi itibarıyla 821 ortaöğretim öğrencinin okullaştırıldığını belirtti.

Açıklamalarına devam eden Tatlı, “Yönetici, öğretmen ve velilerimizle birlikte el birliği ve gönül birliğiyle tüm öğrencilerimize ulaşıp mart ayının sonunda ortaöğretim okullaşma oranını daha da artırmayı hedefliyoruz. Öğrencilerimizin tek tek adreslerine ulaşacağız, aileleri ile buluşacağız. Çocuklarımızın sorunlarını dinleyeceğiz ve onlar için en uygun çözümleri üreterek eğitim sistemimize dâhil edeceğiz. Türkiye yüzyılında ilimizde de hedefimiz okullarımızın tüm kademelerinde, tüm evlatlarımızın eğitime öğretime eriştiği bir eğitim sistemidir.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 142 kez okundu.
Balıkesir - 19:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
error: içerik korumada !!