rulet oyna online poker oyna canlı slot oyna betturkey

“OCAK AYI VATAN İÇİN CAN VERENLERİN AYIDIR”

Erdek Haberleri - 25 Ocak 2023 00:00 A A

ADD ERDEK ŞUBE BAŞKANI ATASOY:

“OCAK AYI VATAN İÇİN CAN VERENLERİN AYIDIR”

Atatürkçü Düşünce Derneği Erdek Şube Başkanı Berrin Atasoy, Ocak ayının vatan için canını verenlerin ayı olduğunu kaydetti.

ADD Erdek Şube Başkanı Berrin Atasoy, 24 Ocak tarihinde katledilen Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu başta olmak üzere, Ocak ayında hayatını kaybeden aydınları andı.

BAŞKAN ATASOY’DAN 24 OCAK AÇIKLAMASI
ADD Erdek Şube Başkanı Berrin Atasoy gazetemize yaptığı değerlendirmede özetle şu ifadelere yer verdi; “31 Ocak 1990’da Kurucu Başkanımız Prof.Dr.Muammer Aksoy’un katledilmesiyle başlayan ve sistematik bir şekilde devam eden aydın kıyımı, aslında bir meydanı boşaltma operasyonuydu ve gelecekte ülkemizde sahnelenecek oyunların da habercisiydi. Katledilenlere bakıldığında, bu karanlık güçlerin ne kadar seçici davrandığı görülmektedir. Cinayetler sadece ses getirmek için işlenmemiştir. Amaç ise, kamuoyu oluşturma gücü çok yüksek olan yurtseverleri, devrimcileri susturmaktı. Uğur Mumcu’yu katleden eller aslında halkımıza, aydınlanmaya, Atatürk ilke ve devrimlerine, demokrasiyi katletmiştir” dedi.

CUMHURİYET’İN SAHİPLERİ UNUTULMAMALIDIR
Cumhuriyet’in sahibinin; hak arayışları ve demokrasi taleplerini dile getirmeye çalışan işçilerin, üniversiteleri bilim yuvası kalması için mücadele eden öğrencilerin, öğretim üyelerinin, madencilerin, insanüstü bir çabayla çalışan ve salgın yüzünden meslektaşları birer birer ölen sağlık emekçilerinin olduğunu belirten ADD Erdek Şube Başkanı Atasoy, açıklamasının devamında: “Bu Cumhuriyet, Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyete bağlı nesiller yetiştirme görevi verdiği öğretmenlerindir. Bu Cumhuriyet, “askıda ekmek”e muhtaç edilen, açlık sınırı altında ücrete mahkûm edilen halkın, göç etmek zorunda bırakılan köylünün, ürettiğini artık satamayan çiftçilerimizindir. Bu Cumhuriyet, yurdun dört bir yanında doğa katliamlarına karşı dik duran çevre, yaşam savunucularınındır. Bu Cumhuriyet, bağımsız Baroları savunmaya çalışan hukukçularındır. Bu Cumhuriyet, halkın haber alma özgürlüğününü savunan ve verilen cezalara rağmen Cumhuriyetten yana yayın yapmaktan asla vazgeçmeyen gazetelerin, televizyon kanallarının, basın emekçilerinindir. Bu Cumhuriyet Atatürk’ün kıymetini bilen sanatçılarımızındır. Ve bu Cumhuriyet, gelecek için umutları kırılan gençlerimizindir” dedi.

“ADALET VE DEMOKRASİ İÇİN MÜCADELE İNSANLIK GÖREVİDİR”
Adalet ve Demokrasi için mücadele etmenin bir insanlık görevi olduğunu belirten Atasoy; “Bu insanlık için bir mücadeledir. Bu, aydınlık ile karanlığın mücadelesidir. Bu ilericilik ile gericiliğin mücadelesidir. Bu Cumhuriyetin gerçek sahiplerini Atatürkçü Düşünce Sisteminin çatısı altında toplanmaya çağırıyoruz. Tüm demokrasi şehitlerimizi 24 Ocak’ta bir kez daha rahmetle anıyoruz” dedi. (haber merkezi)

Bu haber 114 kez okundu.
Erdek Haberleri - 00:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
error: içerik korumada !!