rulet oyna online poker oyna canlı slot oyna betturkey

MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar Balıkesir’de..

Balıkesir - 15 Ağustos 2022 19:33 A A

MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar Balıkesir’de..

MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar, Balıkesir’de 9’uncu Ana Jet Üs Komutanlığı’nda denetimlerde bulundu.

Balıkesir’e gelen Milli Savunma Bakanı Akar, ilk olarak 9’uncu Ana Jet Üs Komutanlığı’nda denetim yaptı. Bakan Akar, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, Balıkesir AK Parti milletvekilleri Mustafa Canbey ile Belgin Uygur ve Üs Komutanı Tuğgeneral Ergin Dinç tarafından karşılandı. Akar, Tuğgeneral Dinç’ten brifing aldı. Daha sonra Balıkesir Polisevi’ne geçen Akar, burada şehit ve gazi aileleriyle öğle yemeğinde bir araya geldi.

Burada bir konuşma yapan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, komşularımızla sorunları diyalog ile çözüme kavuşturmak için gayret gösterdiklerini belirtti. Bakan Akar, “Oldu bittilere müsaademiz yoktur. Kıbrıs dahil, Ege ve Doğu Akdeniz’deki hak ve menfaatlerimiz doğrultusunda azimliyiz, kararlıyız, Türkiye olarak muktediriz. Ukrayna ve Rusya savaşında ateşkes dahil, tahıl koridorunun oluşturulmasında Cumhurbaşkanımızın Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çabalarını tüm dünya takdir ediyor. İstanbul’da önemli bir sorumluluk üstlendik. Tahıl sevkiyatı planlandığı şekilde devam ediyor. NATO, BM, AB ve AGİT ve ikili anlaşmalar kapsamında görevimizi en iyi şekilde yerine getiriyoruz” dedi.

Yerli ve Milli Savunma Sanayi konusunda büyük bir atılım gösterdiklerini belirten Bakan Akar, “Cin şişeden çıktı. Türkiye; Obüs, Deniz Topu, İHA, SİHA, TİHA, Helo, Gemi tasarım ve inşaası’nda yüzde 80 Cumhurbaşkanımızın teşvik ve destekleriyle dışa bağımlılıktan kurtuldu. Artık, Savunma Sanayi üretimlerimizi ihraç eder konumdayız. Ama daha çok yolumuz var. Tüm bu başarılarımızda en büyük pay sahibi ise şehit ve gazilerimizdir. Kahramanlık ve fedakarlıkları, daima saygı, minnet ve şükranla hatırlanacak. Şehit ve gazilerimizin siz değerli ailelerine minnattarız. Fedekarlığınızın karşılığı yok. Ne yapsak az. Çünkü hakkınız ödenmez. Devletimiz ve milletimiz sizlerle kederde ve kıvançta bir beraberdir. Her konuda sizlere destek olmaya devam edeceğiz. Sizlerin bizlere olan güveni, desteği ve duasıyla binlerce yıllık şanlı tarihimizden süzülüp gelen, milli, manevi, mesleki değerlerimizden aldığımız ilhamla aşamayacağımız hiçbir engel yok. Bu vesileyle Sultan Alparslan’dan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e kadar, bin yıldır bize vatan olan bu topraklarda, bugünlere, bu seviyelere gelmemizde emeği geçenlere, katkı sağlayanlara minnet ve şükranlarımı sunuyor, şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifa, Şehit ve gazilerimizin kıymetli ailelerine saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Şu anda karada, denizde ve havada, yurt içinde ve sınır ötesinde, zorlu hava ve arazi şartlarında görevlerini büyük bir kahramanlık ve fedekarlıkla yürüten tüm silah ve mesai arkadaşlarıma, kazasız, belasız, hayırlı ve başarılı görevler diliyorum. Büyük Zaferin 100’üncü yıldönümünde, 30 Ağustos Zafer Bayramınızı şimdiden kutluyorum. Selam, sevgi ve saygılarımla” dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Balıkesir programları, Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, AK Parti ve MHP Balıkesir il başkanlıklarını ziyaretiyle devam etti.

Bu haber 116 kez okundu.
Balıkesir - 19:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
error: içerik korumada !!