rulet oyna online poker oyna canlı slot oyna betturkey

Memleket Partisi’nden Başkan Karışık’a Kınama

Erdek Haberleri - 9 Ağustos 2022 20:52 A A

Memleket Partisi’nden Başkan Karışık’a Kınama

Memleket Partisi Erdek İlçe Başkanlığı, Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık’ı ayrımcılık yaptığı gerekçesiyle kınadı.

Geçtiğimiz günlerde Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık’ın, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mert Örs hakkında “Romandan gençlik kolu başkanı yaparsanız böyle olur” dediği iddia edilmiş, Başkan Karışık ise yazılı açıklamayla bu iddiaları yalanlamıştı.

Geçtiğimiz Cuma günü saat 15.00’de Erdek Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması yapan Memleket Partisi İlçe Başkanı Tamer Bostan tarafından okunan basın açıklamasında; “Geçtiğimiz günlerde sadece dokuz meclis üyesinin seçtiği Belediye Başkanı olan Burhan Karışık, ülkemizde yaşayan roman vatandaşlarımız için ayrımcı, ırkçı ve aşağılayıcı sözler sarf ettiği sosyal medyada yapılan paylaşımlarla kısa sürede kamuoyunda infial yaratmıştır. Bildiğiniz gibi, ülkemizde Balıkesir ilimizde ve güzel ilçemiz Erdek’te birçok roman vatandaşımız yaşamaktadır.

Sadece dokuz meclis üyesinin seçtiği Belediye Başkanı olan Burhan Karışık’ın sarf ettiği iddia edilen ayrımcı, ırkçı ve aşağılayıcı sözlerine katılmamız mümkün değildir. Memleket Partisi olarak altı ana ilkemizden biri her türlü ayrımcılığa karşı olmaktır. Roman vatandaşlarımız, ülkemizin asli unsurlarıdır. Bu durum asla yadsınamaz. Romanlar hiçbir zaman ülkemizin birliğine ve varlığına karşı bir eylem içinde olmamışlardır. Bu tür söylemler, ayrıştırmalar ancak küçük insanların işleridir. Memleket Partisi Erdek İlçe Başkanlığı ve şahsım adına roman vatandaşlarımız için iddia edilen ayrımcı ve ırkçı söylemleri şiddetle kınıyoruz. Sadece dokuz meclis üyesinin seçtiği Belediye Başkanı olan Burhan Karşık’ı Erdek Halkı’ndan ve özellikle roman vatandaşlarımızdan özür dilemeye davet ediyoruz. Tüm roman vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu ve iddia edilen söz konusu ayrımcılığı en yüksek sesle kınadığımızı tekrar ediyorum” dedi.

Memleket Partisi İlçe Başkanı Tamer Bosta’a önceki dönem Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, CHP Erdek Gençlik Kolları Başkanı Mert Örs, İyi Parti Erdek Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Geren ve vatandaşlar eşlik etti.

HÜSEYİN SARI SORULARI YANITLADI
Bostan’ın açklamasının ardından, soruları yanıtlayan Hüseyin Sarı, olayın 24 Temmuz’da Balıkesir’de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından düzenlenen mitinge CHP Erdek Gençlik Kolları Başkanı Mert Örs’ün kendisiyle gittiği için Belediye Başkanı Burhan Karışık’ın böyle bir söylem kullandığını ifade etti. “O koltukta oturanların Roman vatandaşlara borcu var” diyen Sarı, açıklamasının devamında; “Geçtiğimiz Cuma günü Tamey Bey bana geldi. Ben de ona bu CHP’nin iç meselesi. CHP’nin alacağı karar doğrultusunda bu organizasyonu CHP’nin yapması lazım. Çünkü kendi gençlik kolları başkanına yapılan bir hakaret ve ırkçı, ayrımcı bir hakaret dedim. Anlaşılan CHP ilçe yönetimi mevcut belediye başkanının muktedirliğinden kaynaklanan bir takım tereddütler yaşadı. Ben bugün sade vatandaş olarak ırkçılağa, mezhepçiliğe, ayrımcılığa karşı çıkan kimliğimle buradayım. Eğer parti gereğini yapmazsa, ben Hüseyin Sarı olarak gerekli suç duyurusunu savcılığa yapacağım” ifadelerini kullandı. (haber/foto: A.Halat-İ.Şahin)

Bu haber 560 kez okundu.
Erdek Haberleri - 20:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
error: içerik korumada !!