rulet oyna online poker oyna canlı slot oyna betturkey

MEDYANIN KALBİ BALIKESİR’DE ATTI

Balıkesir - 7 Kasım 2021 01:30 A A

MEDYANIN KALBİ BALIKESİR’DE ATTI

Meslek kuruluşumuzun 60. yılı etkinlikleri kapsamındaki Hasan Basri Çantay Gazetecilik Ödülleri töreni dün il merkezinde yapıldı.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) 60. Kuruluş yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen geleneksel Hasan Basri Çantay Gazetecilik Ödülleri sahiplerini buldu.

TBMM BAŞKANI PROF.DR. MUSTAFA ŞENTOP KATILDI
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Prof.Dr. Mustafa ŞENTOP’un şeref konuğu olarak katıldığı tören, dün Balıkesir merkezindeki Avlu Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir ve Yönetim Kurulu Üyelerinin hazırladığı 60. kuruluş yılı programına; Gazi Meclis TBMM Başkanı Prof.Dr. Şentop’un beraberinde, ilimiz Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Milletvekilleri; Adil Çelik, Yavuz Subaşı, Mustafa Canbey, Pakize Mutlu Aydemir’in yanısıra, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve İl protokolü üyeleri de katılım sağladı.

ÖDÜL TÖRENİNDE ERDEK DOĞUŞ’A PLAKET
Erdek Doğuş Gazetesi adına BCG’nin 60. kuruluş yılı etkinliklerine katılan Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi ve gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni ve Metin ISSISLAR’a, Balıkesir Milletvekili Mutlu AYDEMİR tarafından başarı plaketi takdim edildi. (BGC) 60. kuruluş yılı etkinliklerine Erdek Doğuş adına Adem Halat, İbrahim Şahin ve Kıvanç Doğruel katılım sağladı.

ÖNCE SERGİ AÇILIŞI VE RESEPSİYON
Cemiyetin 60.yıl etkinliği, dün saat 16.00’da “Balıkesir Manşetleri” Sergisi açılışı ve resepsiyon ile başladı. Ardından Hasan Basri Çantay Gazetecilik Ödülleri törenine geçildi. Türk Basını’na katkıları karşılığı; İletişim Başkanlığı, TRT, Anadolu Ajansı, RTÜK, Basın İlan Kurumu, İhlas Haber Ajansı, Demirören Haber Ajansı ile Balıkesir’de en fazla ihracat yapan, en çok istihdam sağlayan yerel firmaların yanısıra, Ticaret Odası ve Ticaret Borsası’na, ilimizin marka değerini artırma yolundaki çabaları nedeniyle şild takdim edildi.

BGC’NİN ÖZEL ÖDÜLLERİ TAKDİM EDİLDİ
Törende ayrıca, pandemi sürecinde fedakarca görev yapan sağlık çalışanları adına İl Sağlık Müdürlüğü’ne teşekkür plaketi sunuldu.
Kuruluşunun 60.yılına ulaşan Gazeteciler Cemiyeti’nin kısa tarihçesinin sinevizyon eşliğinde aktarıldığı Hasan Basri Çantay Gazetecilik Ödülleri töreninde ayrıca, Cemiyet kurucularından Ekrem Balıbek, Reşit Kıpçak, Hasan Basri Atılganer, Cevdet Demiray, Nejat Akpınar, Balıkesirli Basın Şehidi Cihan Hayırsevener ile geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz Ahmet Aydemir ve H.Otağ Fırıncıoğulları anısına verilecek özel ödüller de sahiplerini buldu.

HASAN BASRİ ÇANTAY KİMDİR?
TBMM 1. Dönem Balıkesir Milletvekili, öğretmen, gazeteci, politikacı, fikir ve din adamı, Kur’an müfessiri olan Hasan Basri Çantay, Balıkesir’de Nasihat, Yıldırım, Karesi, Ses ve Balıkesir gazetelerini yayımladı. Kurtuluş Savaşı yıllarında yazılarıyla milli mücadeleye destek veren Hasan Basri Çantay, milli şair Mehmet Akif’in yakın arkadaşı idi. Onu milli marş yazmaya ikna etmiş olan kişidir. Türkiye’deki ilk Kuran Meali çalışmalarından birisine de Hasan Basri Çantay imza atmıştır. 18 Kasım 1887’de Balıkesir’de doğan Çantay, 3 Aralık 1964 günü İstanbul’da vefat etti. (Haber/foto:İ.Şahin-A.Halat)

Bu haber 917 kez okundu.
Balıkesir - 01:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
error: içerik korumada !!