MANDALA SERGİSİ İLGİ GÖRDÜ

Bandırma - 23 Mayıs 2023 19:34 A A

MANDALA SERGİSİ İLGİ GÖRDÜ

Anadolu Final Lisesi öğrencisi Işık Göktürk Maltepe, Mandala Sergisi’ni, Melih Çınar Sergi Salonu’nda gerçekleştirdi.

Bandırma’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Anadolu Final Lisesi öğrencisi Işık Göktürk Maltepe, Mandala Sergisi’ni, Melih Çınar Sergi Salonu’nda gerçekleştirdi. Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’un açılışını gerçekleştirdiği sergi, yoğun ilgi gördü. Sergi açılışında, Başkan Tosun, Işık Göktürk Maltepe’ye plaket takdim etti.
Serginin açılışına, Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yağar katıldı.

Göktürk: “Mandala Çizimini Eğitim Almadan Öğrendim”
Covid döneminden itibaren, Mandala çalışmaları gerçekleştirdiğine dikkat çeken Işık Göktürk Maltepe, “Anadolu Final Lisesi’nde 11’nci sınıf öğrencisiyim. Mandala çizimlerine korona döneminde başladım. Bandırma’da Mandala eğitimi olmadığı için, kendim öğrenerek bu günlere kadar geldim. Açılışıma katıldığınız için, herkese çok teşekkür ederim. ”dedi.
Uzak Doğu kültürünün, Mandala sanatı sergisini gerçekleştirmiş olan Işık Göktürk’e teşekkür eden Belediye Başkanı Tosun, “Mandala sanatı, Uzak Doğu’dan Türkiye’ye kadar gelmiş olan bir sanat anlayışıdır. Mandala çizimi yaparken, insan gerçekten sadece ona adapte oluyor ve düşüncelerinden arınıyor. Genç yaşında bu güzel sergiyi, Bandırma’mıza kazandırdığı için Işık Göktürk Maltepe’ye teşekkür ediyorum. Bandırma’mıza ve ailemize hayırlı olsun.” diye konuştu.

Bu haber 157 kez okundu.
Bandırma - 19:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.