rulet oyna online poker oyna canlı slot oyna betturkey

KURTULUŞUN 100. YIL HAZIRLIKLARI TAMAM

Erdek Haberleri - 17 Eylül 2022 15:11 A A

KURTULUŞUN 100. YIL HAZIRLIKLARI TAMAM

Erdek’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı hazırlıklarında sona gelindi.

18 Eylül Pazar günü düzenlenecek Erdek’in Kurtuluş Bayramı öncesi Cumhuriyet Meydanı bayraklarla donatılırken, meydanda protokol üyelerinin bayramı izleyeceği tribün de yenilendi.
Pazar günü Hacı Ömer (Çarşı) Camii yanında saat 10.00’da başlayacak kutlamalarda ilk olarak Mehter takımı gösterisi ve Şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim tilaveti okunarak, dualar edilecek.
Ardından kutlamalara saat 10.45’de Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenklerin sunumu, saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla devam edilecek.
Program, Belediye Başkanı Burhan Karışık’ın günün anlam ve önemini belirten konuşması, şiirlerin okunması, mehter takımı gösterisi, Erdek Engel-Der’in zeybek gösterisi, Kafkas ekibi halk oyunları gösterisi, şanlı Türk Bayrağımızın Kaymakam A.Atakan Atasoy’a takdim edilmesi, Askeri Bando Müzik dinletisi ve resmi tören geçişi ile son bulacak.
Meydan’da sona eren kutlamaların ardından, ikindi namazına müteakip şehitlerimiz için Hacı Ömer Çarşı Cami’nde mevlid-i şerif okunması ve lokma hayrı yapılacak. Ayrıca TCG AMASRA gemisi 18 Eylül’de 10.00-12.00 ve 14.00-17.00 saatleri arasında limanda halkın ziyaretine açılacak.
Son olarak Erdek’in Kurtuluşu’nun 100. yılı kutlamaları münasebetiyle Pazar akşamı sanatçı Kıraç tarafından Cumhuriyet Meydanında halk konseri verilecek. (haber/foto: M.Issızlar-İ.Şahin)

Bu haber 150 kez okundu.
Erdek Haberleri - 15:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
error: içerik korumada !!