rulet oyna online poker oyna canlı slot oyna betturkey

KORUMA ALANI BİLMECESİ

Erdek Haberleri - 12 Kasım 2021 22:08 A A

KORUMA ALANI BİLMECESİ

İlçemizde kat karşılığı anlaşma yapan Erdekli arsa sahipleri ve Müteahhitler, inşaat ruhsatı almaya gittiklerinde, Marmara Denizi ve Adalar’ın Cumhurbaşkanlığı kararıyla “Özel Çevre Koruma Bölgesi” ilanından sonra Erdek ilçesinde yeni inşaat ruhsatı verilmesinin durdurulduğu gerekçesi ile inşaat ruhsatı alamayacakları cevabı ile karşılaştı.

ENDİŞELİ BEKLEYİŞ BAŞLADI
Cumhurbaşkanlığı kararıyla inşaatların durdurulması sonrası, daha önceki yıllarda İstanbul’un Fikirtepe ve Gaziosmanpaşa semtlerinde uygulanan kentsel dönüşüm projelerinde, mülk hakları zarar gören malikleri hatırlayan Erdekli vatandaşlar, endişe ile gelişmeleri takip etmeye başladı.

KAT KARŞILIĞI SÖZLEŞMELERİN AKIBETİ
Alınan karar sonrası Erdek ve Marmara Adalarında Çevre Koruma alanına giren ve daha önceden kat karşılığı sözleşmeleri yapılmış olan projelerin akibeti bekleniyor.
Öte yandan, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi öncesi müteahhitlerle kat karşılığı inşaat sözleşmesi imzalayan vatandaşlar, yapılan bu anlaşmalar suretiyle “yasal anlamda” arsalarına müteahhitlerin ortak olması ile istemedikleri bir sorunla karşılaşmış oldular.

BAKANLIK RAPORU BEKLENİYOR
Başlatılan süreç sonrasında, kararname gereğince Çevre Şehircilik Bakanlığı raporu bekleniyor. Cumhurbaşkanlığı kararı ile Marmara Denizi ve Adalar özel koruma alanında yapılacak her türlü inşaat çalışması, imar planlamaları ve deniz deşarjları ile ilgili uygulamalar hakkında, bakanlığın rapor hazırlaması da Cumhurbaşkanlığı kararları arasında bulunuyor. (haber merkezi)

Bu haber 918 kez okundu.
Erdek Haberleri - 22:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
error: içerik korumada !!