İSTİKLAL MARŞIMIZIN 102. YAŞINI KUTLADIK

Erdek Haberleri - 13 Mart 2023 22:54 A A

İSTİKLAL MARŞIMIZIN 102. YAŞINI KUTLADIK

İstiklal Marşımız’ın kabulünün 102. yıl dönümü ilçemizde düzenlenen anma töreniyle kutlandı.

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü programı, dün saat 11.00’de Erdek Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
Kapıdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu anma programına; Erdek Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, Erdek Deniz Üs ve Garnizon Komutanı Dz.Alb. Ertan Engerek, Belediye Başkanı Burhan Karışık, Erdek İlçe Emniyet Müdürü Serkan İnceöz, Erdek İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. Halil İbrahim İlanku, ilçemizdeki siyasi partilerin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

102. YILINDA İSTİKLAL MARŞIMIZ
Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan Anma Programının devamında sırasıyla; Günün anlam ve önemini belirten konuşmayla devam edildi. Reşit Mahzar Ertüzün Anaokulu öğrencisi Almila Özkan’ın İstiklal Marşı’nı okuması, Mehmet Akif Ersoy’un Hayatı Belgeseli video gösterimi, “Bir Bayrak Rüzgar Bekliyor” adlı şiirin okunması, “İstiklalimiz” adlı tiyatro gösterimi ile devam eden programda ardından resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödüllerini Kaymakam Abdullah Atakan Atasoy, Belediye Başkanı Burhan Karışık ve Garnizon Komutanı Dz.Alb. Ertan Engerek tarafından takdim edilmesi ile anma programı sona erdi. (haber/foto: M.Issızlar- O.Bölükbaşı)

Bu haber 94 kez okundu.
Erdek Haberleri - 22:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.