rulet oyna online poker oyna canlı slot oyna betturkey

Gönül Dostları – KARADENİZİN ÖZELLİKLERİ!

Köşe Yazıları - 21 Temmuz 2022 00:02 A A

Gönül Dostları – KARADENİZİN ÖZELLİKLERİ!

Fikret ÇAĞIN

 

Değerli okurlar geçtiğimiz günlerde Bir Haziran günü Bandırma sahil boyundaki çay bahçelerinden KRİSTAL KAFEDE gün batımını izlemedik ama, Belediye başkan yardımcısı Ozan ONUR bey ve BEN iki Bandırmalı, Mehmet LEVENTOĞLU, Ömer BEYAZ ve olmak üzere üç Karadenizli arkadaşlarımızla Karadenizin özelliklerinden bolca sohbet etme fırsatımız oldu.
Bilindiği gibi Karadeniz bölgemizin Dünyaca bilinen Özellikleri vardır, Başta ÇAY olmak üzere FINDIK, Yaylalardan elde edilen Tereyağı, Yerli Mıswır unu, Kara kovan balı, Pazar İlçesinin meşhur kavurması derken Karadenizin özellikleri ve güzellikleri saymakla bitmiyor, Ayrıca İnsanının kıvrak zeka ve espri kabiliyetleri konuşmalardaki şive ve aksanları dünya tatlısıdır.
KARADENİZ, SÜMELA MANASTIRI VE TARİHİ DOKUSUYLA, İnsanlarının DURSUN, TEMEL, ve FADİME tiplemeleriyle meydana getirdikleri fıkralarıyla konuşuyor olmaları apayrı bir güzellik ve kültür gelişmişliğidir.
Karadenizi, İnsanıyla, Müziği ile, Kültürüyle ve ürünleriyle sevmemek olası değil, sözümüzü tipik bir Karadeniz fıkrasıyla sonlandıralım.
Kentin ortasında trafik ışıklarında Kırmızı yanıyor, Fadime yeşil ışığı beklemeden karşıya yürüyor, orada bulunan bir trafik polisi Fadimeye sesleniyor Hanım nereye, Fadime öfkeyle yanıt veriyor, Eltime gideyrum da Temelin haberi vardur, hem sana ne oli….Karadenizsiz bir Türkiye olmaz, Daima şen ve esen kalınız efendim….

Bu haber 160 kez okundu.
Köşe Yazıları - 00:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
error: içerik korumada !!