FİTRE ve ZEKATLAR TÜRK HAVA KURUMU’NA

Erdek Haberleri - 20 Mart 2023 22:37 A A

FİTRE ve ZEKATLAR TÜRK HAVA KURUMU’NA

Türk Hava Kurumu Erdek Şube Başkanı Temel Güven, yaklaşan ramazan ayı nedeniyle Türk Hava Kurumu’na yapılan fitre ve zekat yardımları konusunda gazetemize açıklamalarda bulundu.

Şube Başkanı Güven, vatandaşlarımızın yaptığı fitre ve zekat yardımlarının bu yıl depremzede ailelere ayrılacağını ifade etti.

FİTRE VE ZEKATLARIN YÜZDE 60’I DEPREMZEDELERE
Güven Erdek Doğuş’a yaptığı açıklamanın devamında şu ifadelere yer verdi; “Milletimizin kuruma yaptığı ve kurumun tek mali kaynağı olan fitre-zekat ve kurban derisi bağışları sayesinde Türk Hava Kurumu faaliyetlerini sürdürebilmektedir. Türk Hava Kurumu bu sene topladığı fitre-zekat bağışlarının yüzde 60’ını depremzedelere gönderecektir.

TÜRK HAVA KURUMU MİLLETİ İÇİN HİZMET VERİYOR
Havadan yangın söndürme imkan ve kabiliyetini ülkemize kazandıran ve halen bu hizmeti yürüten ilk ve tek ulusal kurumdur. Ayrıca 16 bölgede 17 helikopter ile Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüklerinin yönlendirmeleri doğrultusunda hasta ve yaralıları hastanelere ulaştıran, hastaneler arası hasta taşıyan helikopterler, yoğun bakım donanımında olup, ülkemize hizmet vermektedir.

TÜRK HAVA KURUMU ÜNİVERSİTESİ’NDE GENÇLERE MESLEKİ EĞİTİM
Ayrıca Türk Hava Kurumu Ünversitesi; 5 fakülte, 14 bölüm ve 2 meslek yüksek okulu ile gençlerimize akademik eğitim vermektedir. Bu imkanlardan şehit çocuklarımız tam burslu olarak eğitim görmektedir. (haber/foto: M.Issızlar-A.Halat)

Bu haber 192 kez okundu.
Erdek Haberleri - 22:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.