rulet oyna online poker oyna canlı slot oyna betturkey

ERDEK ve MARMARA “ÖZEL ÇEVRE KORUMA BÖLGESİ” İLAN EDİLDİ

Erdek Haberleri - 7 Kasım 2021 01:48 A A

ERDEK ve MARMARA “ÖZEL ÇEVRE KORUMA BÖLGESİ” İLAN EDİLDİ

Marmara Bölgesi’ndeki yedi kentteki bazı alanlar, “Marmara Denizi ve Adalar Özel Çevre Koruma Bölgesi” ilan edildi.

Koruma bölgesi ilan edilen alanlar, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Tekirdağ’da yer alıyor.
Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi uyarınca; “Marmara Denizi ve Adalar Özel Çevre Koruma Bölgesi”nde 383 sayılı KHK hükümleri uygulanacak.

ERDEK VE MARMARA ADASI ÇEVRESİ
İstanbul’un Adalar ilçesi (Prens Adaları), Balıkesir’in Erdek ilçesi ve Marmara ilçeleri sınırlarındaki tüm ölçeklerdeki mevcut plan, plan kararları ve projeler konusunda bu KHK hükümlerine göre değerlendirme yapılacak, değerlendirme sonuçlanıncaya kadar uygulama olmayacak.

RUHSATI ALINMIŞ YERLER DEVAM EDECEK
Bölgede, bugünden önce onaylanmış planlarına ve mevzuata uygun olarak ruhsatı alınmış ve inşaatı su basman seviyesinde tamamlanmış yapıların inşaatına devam edilecek. Noktasal veya yayılı olarak atık su deşarjları, debisine bakılmaksızın deşarj standartları sağlanarak yapılacak. Bölgede askeri faaliyetler Milli Savunma Bakanlığı, liman faaliyetleri Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, su ürünleri istihsaline ilişkin faaliyetler de Tarım ve Orman Bakanlığı ile koordineli yürütülecek.

BAKANLIKTAN İZİN ALINACAK
Marmara Denizi ve Adalar Özel Çevre Koruma Bölgesi’nde çevrenin araştırılması, korunması ve izlenmesine ilişkin belirlenecek esaslar ile bunların yansıtıldığı planlar Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nca hazırlanacak ve onaylanacak. Bölgede bu kapsamdaki faaliyetlerin kontrolü ve izlenmesi ile tedbir alınması Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na ait olacak. (haber merkezi)

Bu haber 1239 kez okundu.
Erdek Haberleri - 01:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
error: içerik korumada !!