DR.KADİR DADAN GÖREVE DÖNDÜ EMEKLİLİK KARARI ALDI

Erdek Haberleri - 15 Mart 2023 00:21 A A

DR.KADİR DADAN GÖREVE DÖNDÜ EMEKLİLİK KARARI ALDI

Erdek Aile Hekimlerinden Dr. Kadir Dadan göreve iade edildi ve emeklilik kararı aldı.

Kasım ayında hakkındaki soruşturma nedeniyle aile hekimliği sözleşmesi askıya alınan Dr. Kadir Dadan’ın, göreve başlar başlamaz yıllık iznini kullandığı ve emekliye ayrılmak üzere aile hekimliğinden istifa dilekçesi sunduğu öğrenildi.

SANAYİLEŞME PLANLARINA KARŞI PLATFORM KURMUŞTU
Aslen Balıkesirli olan ve çoğunlukla sağlık ocaklarında, ara sıra ise devlet hastanesinde çalışarak 15 yıldır Erdek’te hizmet veren Dr. Kadir Dadan, hekimliğinin yanı sıra, Erdek Körfezi’ndeki sanayileşme planlarına karşı mücadele veren Dayanışma Platformu’nun kurulmasına öncülük etmiş ve uzun süre sözcülüğünü sürdürmüştü.

EMEKLİLİK SONRASI SİYASETE ATILACAK
Emekli öğretmen olan eşi Güler Dadan ile birlikte yerli tohumların korunması ve takası, yerli buğdayla taş değirmen unundan ekmek (namı diğer doktor ekmeği), “ada karası” üzümünün yaşatılması, ağaçlandırma için meşe fidanı yetiştirilmesi, Toprak Ana Şöleni ve Güneşin Sofrası adıyla sosyal geceler düzenlenmesi gibi çeşitli sivil toplum çalışmalarına da öncülük eden Dr. Kadir Dadan, 2019 yerel seçimlerinde CHP’den belediye meclis üyeliği için aday adayı olmuş, daha sonra geri çekilmişti. Erdek halkı tarafından sevilen ve genel seçimler öncesinde emeklilik kararı alan Dr. Kadir Dadan’ın emekliliğinin ardından siyasete atılacağına kesin gözüyle bakılıyor. (haber/foto: İ.Şahin-A.Halat)

Bu haber 211 kez okundu.
Erdek Haberleri - 00:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.