DEVA, ODA ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

Balıkesir - 13 Mart 2023 18:51 A A

DEVA, ODA ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

Geçtiğimiz günlerde Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının açıklanmasının hemen akabinde çalışmalarına hız veren DEVA Partisi, Oda ve STK ziyaretlerine hız verdi.

Balıkesir İl Başkanı Av. Kemal Aydemir, İl Başkan Yardımcıları, Merkez İlçe Başkanları ve ilçe yöneticileri ile birlikte ilk olarak TMMO Mimarlar Odası Başkanı Balıkesir Şube Başkanı Betül Dikici’yi ziyaret eden DEVA Partililer, sonrasında sırasıyla Jeoloji mühendisleri oda başkanı Aysun Aykan ve İnşaat mühendisleri odası başkanı Zeki Büyükerdoğmuş’u makamlarında ziyaret ettiler. Gerçekleştirilen nezaket ziyaretlerinde gündemin ana konusu 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ilimizin direkt etkilendiği yıkıcı deprem felaketi oldu. Çeşitli fay hatları üzerinde bulunan Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğunun altının çizildiği görüşmelerde, depreme hazırlıklı olunması adına yapılması gereken altyapı çalışmaları, deprem öncesi ve sonrasında alınacak aksiyon planları görüşüldü. DEVA Partisinin 17 Ağustos 2021’de açıkladığı Afet Eylem Planı ve 6 Mart 2023’te açıklanan Kahramanmaraş merkezli depremler değerlendirme ve çözüm Raporu’nun müzakere edildiği toplantılarda DEVA Partisinin öngörülü siyaset anlayışının Türkiye için bir kazanım olduğu ortaya kondu.

Görüşmeler sonrası konuşan İl Başkanı Aydemir şu ifadeleri kullandı:
“Biliyorsunuz şubat ayında son derece üzücü bir deprem felaketi yaşadık. Depremde sadece enkaz altında kalmadık aynı zamanda basiretsizliğin, liyakatsizliğin ve iş bilmezliğin de altında kaldık. Tabiri caizse bağıra bağıra defalarca uyarmamıza rağmen bizleri dikkate almayan mevcut iktidar sahiplerinin özellikle ilk 48 saatteki Afet ve kriz yönetiminin nasıl sınıfta kaldığına hep beraber şahit olduk. İnanın ne söyleyeceğimi bilemiyorum. O kadar üzgünüz ki kelimeler kifayetsiz kalıyor. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet geride kalanlara sabır diliyorum. Afetzede vatandaşlarımızın dertlerine problemlerine bir an önce çözümler getirilmesini diliyorum. Elbette 67 gün sonra iktidarı devralacağız ve o coğrafya ’da köklü değişiklikler yapacağız. Yaralara merhem olmaya çalışacağız ama şu an kaybedilecek vakit yok. İktidar sahiplerine sesleniyorum, bari giderken bir hoş sada bırakın ve gereğini yerine getirin!

Ülkemiz henüz kesinleşmemekle beraber muhtemelen 14 Mayıs’ta bir seçime gidecek. Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan 85 Milyonu doğrudan etkileyecek bu seçimler bir var olma mücadelesi olacak. Vatandaşlarımız geleceklerini oylayacaklar, depremde vefat eden vatandaşlarımız için sandığa gidecekler, neresinden tutsanız elinizde kalan, liyakatsiz, beceriksiz hükümetin icraatlarını test edecekler ve oy kullanacaklar. Yatağa aç giren çocukların akıbetini oylayacaklar. Çocuğuna pantolon alamadığı için intihar eden babaların feryadını oylayacaklar. Geçim sıkıntısı yaşayan milyonların akıbetini oylayacaklar, 4 senede pandemi ve son yaşadığımız deprem felaketi nedeniyle sadece 1.5 sene okula giderek mezun olacak üniversiteli kardeşimin geleceğini oylayacaklar, cebinde parası olmadığı için semt pazarlarında meyve sebze artıklarını eve götürerek çocuklarına yedirmek için boynunu büken yüzbinlerce teyzemin mağduriyetini oylayacaklar, 1kg kıymanın 300 tl’ye satıldığı bir ülkede bayramdan bayrama midesine et giren milyonlarca amcamın mağrurluğunu oylayacaklar, kısacası artık yeter diyerek 21 senelik kabustan uyanmak isteyen milyonlar için sandığa gidecek ve oy kullanacaklar.

DEVA Partisi ve Millet ittifakı göreceksiniz 15 Mayıs sabahı büyük bir zaferle seçimi kazanacak. Sonrasında ne mi olacak? Daha ilk 90 dakikada değişimin başladığını hep beraber göreceğiz. Kısıtlanan özgürlükler, pranga vurulan fikirler fabrika ayarlarına dönecek. Sıtmaya hapsedilen bütün haksız hukuksuz uygulamalar son bulacak. Güneş o gün bir başka doğacak, Cennet ülkemizi bir başka ısıtacak. Çok az kaldı Türkiye’m sadece 67 gün sonra kabustan uyanacağız, ışıl ışıl bir geleceğe yelken açacağız. Pırıl Pırıl gençlerimiz ile, fedakâr kadınlarımız ile, cefakar abilerimiz, amcalarımız ile hep birlikte yürüyüşümüzü, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler hedefine doğru sürdüreceğiz. Sandıklara sahip çıkacağız değişimi gerçekleştireceğiz. Bizlere güvenenler mahcup olamayacaklar.”

Bu haber 106 kez okundu.
Balıkesir - 18:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.