rulet oyna online poker oyna canlı slot oyna betturkey

CHP’li AKIN: “İKTİDAR YİNE VATANDAŞA YÜKLENECEK KARA KIŞ ZOR GEÇECEK”

Balıkesir - 2 Ağustos 2022 21:32 A A

CHP’li AKIN: “İKTİDAR YİNE VATANDAŞA YÜKLENECEK KARA KIŞ ZOR GEÇECEK”

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN:
ELEKTRİK ÜRETİMİNDEKİ DOĞALGAZ FİYATI SON 1 YILDA YÜZDE 567 ZAMLANDI.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın; elektrik üretiminde kullanılan doğalgaza yapılan yüzde 10 zammın kışın çok sert gececiğinin işaret olduğunu belirterek, “AK Parti iktidarının zor kış şartlarında vatandaşlarımızı yine karanlık günler yaşatacak. Doğalgaz zamları ne yazık ki durmayacak.
Elektrik üretiminde yapılan yüzde 10 oranındaki zam elektrik zamlarının ve ardından da iğneden ipliğe peşi sıra gelecek zamların habercisi” değerlendirmesinde bulundu.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, elektrik üretiminde kullanılan doğalgaza BOTAŞ’ın 2021 yılının ağustos ayında elektrik üretimi için BOTAŞ’ belirlediği tarifede bin metreküp doğalgazın 2 bin 60 TL olduğunu hatırlattı.
BOTAŞ’ın ağustos 2022 tarifesinde ise elektrik üretimi için kullanılan bin metreküp doğalgaz 13 bin 750 TL’ye artırdığına dikkat çeken CHP’li Ahmet Akın, “Son bir yılda yüzde 567 oranındaki bu bir yıllık zam oranı AK Parti iktidarının Türkiye’yi nereye sürüklediğinin göstergesidir. Plansız programsız ve Rusya göbekten bağlı bir enerji politikası ile enerjiyi yönetmeye çalışıyorlar. Enerjiyi yönetemeyen ekonomiyi yönetemez. Dolayısıyla Türkiye’yi de yönetemez. Türkiye yönetilmiyor savruluyor” dedi.

Bu haber 92 kez okundu.
Balıkesir - 21:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
error: içerik korumada !!