CHP’DEN 8 MART KADINLAR GÜNÜ PROGRAMI

Erdek Haberleri - 9 Mart 2023 23:57 A A

CHP’DEN 8 MART KADINLAR GÜNÜ PROGRAMI

8 Mart Emekçi Kadınlar Günü, Cumhuriyet Halk Partisi Erdek ilçe yönetimi tarafından düzenlenen etkinliklerle anıldı.

Dün saat 10.00’da Duru’s Garden Cafe’de kahvaltıda bir araya gelen kadınlar, Atatürk Anıtı’nda düzenlenen çelenk sunma törenine katıldı. Kahvaltı etkinliğine; Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık, Cumhuriyet Halk Partisi Erdek İlçe Başkanı Hale Tuna, CHP Erdek Kadın Kolları Başkanı Gaye Özdiker, CHP Erdek İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeleri, CHP Belediye Meclis Üyesi Nimet Kalafat, AK Parti Belediye Meclis Üyeleri Çisem Tanrıöver Özhuy ile Huri Güven ve partili kadınlar katıldı.

BAŞKAN KARIŞIK’TAN 8 MART KONUŞMASI
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü nedeniyle kahvaltıda konuşma yapan Burhan Karışık şu sözlere yer verdi; “Geçmişten bugüne tarihimizin her safhasında kadınlarımız, aileyi, toplumu ve vatanı müdafaa etmiş, her alanda fedakarlıklar ortaya koymuştur. Ülkemizin toplumsal birliği için en hayati rollerde her zaman kadınlarımız vardır.
Bizler sokak ortasında katledilen, töre ve geleneklerin kurbanı olan, gencecik yaşta hayatlarından koparılan, ötekileştirilen, şiddet gören kadınlar değil, ayaklarının üzerinde duran, kararlı, özgür kadınlarımızı görmek ve başarıları ile gururlanmak istiyoruz. Bu yüzden kadınlarımızın toplumsal hayatta desteklenmesi, hakkettikleri gerçek değerleri görmesi gerekmektedir. Hiç kimseyi ötekileştirmeden, saygı ile gelecek nesiller için birlikte mücadele ettiğimiz, eşit, adil ve yaşanılabilir bir ülke umudu ile, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyor, gencecik yaşında hayattan koparılan tüm kadınlarımızı saygı ve rahmetle anıyorum. Hepinizin 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun” dedi.

HALE TUNA’NIN KAHVALTI KONUŞMASI
Belediye Başkanı Burhan Karışık’ın konuşmasının ardından söz alan CHP İlçe Başkanı Hale Tuna ise; “Öncelikle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Ben de bir kadın olarak, bu kadar güzel kadınların arasında olmak çok güzel. Hepinizin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun. Her şey gönlünüzce olsun” dedi.

KADIN KOLLARI BAŞKANI GAYE ÖZDİKER’İN KONUŞMASI
Son olarak CHP Erdek İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Özdiker ise konuşmasında, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’nın 8 Mart mesajını okudu. Mesajda, Millet İttifakı ve 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu vurgusu yapılırken, tüm kadınların 8 Mart Kadınlar Günü de kutlandı.

ATATÜRK ANITINA ÇELENK SUNULDU
Ardından kahvaltıya katılan kadınlara karanfil takdim edilmesiyle buradaki etkinlik son buldu. Saat 13.30’da ise CHP Erdek İlçe Başkanlığı tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen saygı duruşu ve İstiklal Marşımız’ın ardından buradaki anma etkinliği de sona erdi. (haber/foto: A.Halat-İ.Şahin)

 

Bu haber 177 kez okundu.
Erdek Haberleri - 23:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.