rulet oyna online poker oyna canlı slot oyna betturkey

Bir logoyla zeytinyağının satışını artırdılar

Amerika’da tek bir logo tüketici algısına neden oldu ve zeytinyağı satışlarını artırdı.
Dünya - 26 Şubat 2016 14:27 A A

zytnyglogoBir logoyla zeytinyağının satışını artırdılar

Amerika’da tek bir logo tüketici algısına neden oldu ve zeytinyağı satışlarını artırdı.

Amerikan Kalp Derneği’nin bilindik “sağlıklı gıda” logosunun zeytinyağı etiketlerinde kullanılmaya başlanmasıyla zeytinyağı satışları artış kaydetti.
Bu logonun, tüketicilerin algısında önemli bir rol oynadığını belirten Kuzey Amerika Zeytinyağı Birliği Genel Müdür Yardımcısı Eryn Balch, bu logoyu gördüklerinde tüketicilerin o ürünün sağlıklı olduğunu düşündüklerini vurguladı.
Kuzey Amerika Zeytinyağı Birliği’nin, zeytinyağların etiketlerinde bu logonun yer alabilmesi için Amerikan Kalp Derneği’yle yakın işbirliği içinde çalıştığını vurgulayan Balch, tüketicilerin yağların sağlıklı olup olmadığı konusundaki şüpheleri ve hangi yağların sağlıklı olduğunu bilmek istemeleri gibi nedenlerden ötürü bu logoya sahip olmak istediklerini belirtti.

LOGO ALGI OLUŞTURDU

Tüketicilerin sağlıklı gıda logosunu, 2004 yılında FDA tarafından onaylanan zeytinyağı hakkındaki ‘nitelikli sağlık iddiasından’ çok daha kolay anladıklarını vurgulayan Balch, diğer nitelikli sağlık iddiaları gibi zeytinyağı için olan nitelikli sağlık iddiasının da, iddiaların etkisini azaltan kesin olamayan ifadeler ve kelimeler içerdiğini, bunların da tüketicilerin kafasının karışmasına neden olduğunu ifade etti.

SATIŞLAR ARTTI

Tüketicileri bilgilendirmesinin yanı sıra bu logonun, İngiltere gibi Akdeniz ülkelerinde ve Amerika’da zeytinyağı satışlarını da artırdığını kaydeden Balch, Amerika’da yılda kişi başı bir litre zeytinyağı tüketilirken, İngiltere’de dahil Akdeniz ülkelerinde yılda kişi başı 12 litre zeytinyağı tüketildiğini belirtti.

“NASIL”INI ANLATTI

Logo ile tüketici nezdinde oluşan algıya da değinen Balch, “Zeytinyağı satışlarının artmasının başlıca nedeni, Amerikan Kalp Derneği’nin logosunun zeytinyağı etiketlerinde kullanılması. Çünkü tüketicilerin yüzde 86’sı bu logoyu tanıyor, yüzde %85’i de bu logonun “kalp dostu” gıdalarda kullanıldığını biliyor. (haber merkezi)

Bu haber 2137 kez okundu.
Dünya - 14:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
error: içerik korumada !!