BASKİ’DEN SU SAYAÇLARI İÇİN “DON” UYARISI

Erdek Haberleri - 1 Şubat 2023 22:40 A A

BASKİ’DEN SU SAYAÇLARI İÇİN “DON” UYARISI

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) Genel Müdürlüğü, kış mevsiminin başlaması ile birlikte abonelerini, su sayaçlarının donma riskine karşı önlem almaları konusunda uyardı.

Baski Genel Müdürlüğü’nün abonelerine gönderdiği yazılı açıklamada; “Sayın abonemiz, su sayacınızın soğuk hava şartları nedeniyle donarak patlamaması için muhtelif izolasyon malzemeleriyle koruma altına alınız. Donmuş sayacı, sıcak su veya ateşle ısıtmayınız” denildi.

DONAN SAYAÇLARA ATEŞ VE SICAK SU İLE MÜDAHALE ETMEYİN
Havaların soğuduğu şu günlerde; açıkta olan su sayaçları ve iç tesisatta yer alan ana kolon boruları, soğuğa karşı yalıtımlı olmadığından suyun kullanılmadığı zamanlarda donmaktadır. Kışın su sayacı ve borularının ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanarak korunması gerekiyor. Sayacın etrafı cam yünü, talaş veya benzeri materyaller ile koruma altına alınarak, olası bir problemin önüne geçilebilir. Donma halinde ise sayaca, sıcak su dökülmesi veya ateş tutularak açılmaya çalışılması, su tesisitanın patlamasına ve maddi hasarın daha da artmasına sebebiyet vermektedir.

DONAN SAYAÇ İÇİN BASKİ’Yİ ARAYIN
Olası sayaç donmaları ile karşı karşıya kalınması durumunda, abonelerin, sayaca herhangi bir müdahalede bulunmadan, abone numaraları ile birlikte Baski Çağrı Merkezi’ni aramaları gerekiyor. (haber: M.Issızlar)

Bu haber 163 kez okundu.
Erdek Haberleri - 22:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.