BALIKESİRLİ KADINLARDAN SESSİZ YÜRÜYÜŞ, SERT MESAJ

Balıkesir - 10 Mart 2023 19:43 A A

BALIKESİRLİ KADINLARDAN SESSİZ YÜRÜYÜŞ, SERT MESAJ

Balıkesir Kadın Platformu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü yürüyüşünü depremde kaybettiğimiz yurttaşlarımızın anısına sessiz bir şekilde tamamlayarak, saygı duruşunda bulundu ve basın açıklaması yaptı.

Salih Tozan Kültür Merkezi önünde başlayan yürüyüş Alihikmetpaşa Meydanı’nda sona erdi.
Yürüyüşe katılanlar, depremlere de dikkat çekti ve “Acımız da büyük öfkemiz de”, “Sesimi duyan var mı ?”, “Bu enkazı biz kadınlar kaldıracağız. Yeni bir yaşam kuracağız ” yazılı pankartlar taşıdı.
Balıkesir Kadın Platformu Sözcüsü Ayşe Pınar Yahşi, “Bu baskıcı ve çürümüş AKP-MHP iktidar bloğuna karşı kadın mücadelemizi yükselteceğimizin sözünü veriyoruz…Halkın gösterdiği bu muazzam dayanışma ancak örgütlü olduğunda ve örgütlü mücadeleye dönüştüğünde gerçekten yaraları sarabilir. Bize bilimin ışığında eşitliği esas alan, laik, demokratik, halk egemenliğinde, eşit, tok, ölmeden, sömürülmeden, birbirimize düşürülmeden, insanca yaşayabileceğimiz bir ülke gerek, buna hizmet edecek bir devlet gerek! 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü mücadelemiz buna vesile olsun. Öfkemizle, isyanımızla, ümidimizle kadın dayanışmasını örüyor, yaşamı yeniden kuruyoruz!..” dedi. /Coşkun Yaman

Bu haber 78 kez okundu.
Balıkesir - 19:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.