AKIN: DAMARLARIMIZDA AKAN ASİL KANIMIZDAKİ KUDRETLE HEP BİRLİKTE KAZANACAĞIZ

Balıkesir - 20 Mayıs 2023 00:24 A A

AKIN: DAMARLARIMIZDA AKAN ASİL KANIMIZDAKİ KUDRETLE HEP BİRLİKTE KAZANACAĞIZ

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN, ATATÜRK’Ü ANMA VE 19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NI MESAJINDA GENÇLERE SESLENDİ:
-TÜRKİYE CUMHURİYETİ’Nİ SONSUZA KADAR YAŞATMAYA AZİM VE KARARLIYIZ.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı mesajında gençlere seslenerek, “Gençler vatanı siz kurtaracaksınız. Bekamızı tehdit eden, sizin geleceğinizi elinizden alan, size daha gencecik yaşınızda bedel ödeten zihniyete vatanımızı bırakmamak için kullanacağınız her oy kıymetlidir. Damarlarımızda akan asil kanımızdan aldığımız kudretle hep birlikte kazanacağız” dedi.
Kuvayı Milliye’nin başkenti Balıkesir’in her bir ferdi Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkarak bağımsızlık ve özgürlük ateşini yakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatmaya azimli ve kararlıdır.”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Türk Milleti’nin Gazi Mustafa Kemal liderliğinde emperyalizme karşı bağımsızlık ve özgürlük mücadelesini başlattığı 19 Mayıs’ın 104. Yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutladıklarını söyledi. CHP’li Ahmet Akın, “bağımsızlık ve özgürlük yolunda başlatılan ‘kurtuluş mücadelesi’nin inanç ve kararlılığı bugün de bütün varlığı ile yüreklerimizdedir” diyerek şöyle devam etti:
“Gençler; bu inanç ve kararlılıkla çıktığımız yolda; ‘Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz’ diyerek gençliğimize seslenen Gazi Mustafa Kemal Atatürk sizlere büyük bir onurla koruyacağınız Türkiye Cumhuriyeti’ni emanet etti. Bu onurlu emaneti her ne pahasına olursa olsun sizlerle birlikte korumaya ve yaşatmaya devam edeceğiz. Bağımsızlık ve özgürlük ateşiyle, vatan ve millet için yürekleri atan her gencimizin mücadelesiyle inşaa edeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle, bağımsızlık mücadelemizin Önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş mücadelesinin eşsiz kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını hiç düşünmeden feda eden Aziz Şehitlerimizi minnetle anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyorum.”

 

Bu haber 124 kez okundu.
Balıkesir - 00:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.