rulet oyna online poker oyna canlı slot oyna betturkey

ADD ERDEK: “TÜRKİYE CUMHURİYETİ VAR OLDUKÇA, LOZAN ANTLAŞMASI DA VAR OLACAKTIR”

Erdek Haberleri - 26 Temmuz 2022 23:48 A A

ADD ERDEK: “TÜRKİYE CUMHURİYETİ VAR OLDUKÇA, LOZAN ANTLAŞMASI DA VAR OLACAKTIR”

Atatürkçü Düşünce Derneği Erdek Şube Başkanı Berrin Atasoy, Lozan Antlaşmasının 99’ncu yıldönümü nedeniyle Dernek binasında basın açıklaması yaptı.

Lozan Antlaşması’nın Türkiye Cumhuriyeti’nin tapu senedi olduğunu söyleyen Berrin Atasoy; “Lozan’ı tartışmaya açmak, Sevr paçavrasına ve türevi emperyal planlara boyun eğmektir. Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Ulusu var oldukça Lozan Antlaşması da var olacaktır” dedi.

Dernek üyelerinin de katılım gösterdiği basın açıklamasını okuyan Atatürkçü Düşünce Derneği Erdek Şube Başkanı Berrin Atasoy, son dönemde gizli maddeler adı altında Lozan’ın itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını belirterek; “Lozan’ı tartışmaya açmak, Sevr paçavrasına ve türevi emperyal planlara boyun eğmektir” dedi.

Atasoy; “Fısıltı gazetelerindeki yalanları ile yetinmeyen profesör unvanlı kimi çakma tarihçiler artık açık açık TV kanallarında “Lozan’ın gizli maddeleri” masalları anlatıyor. Lozan’ı itibarsızlaştırma ve ülkemizi bölme çabaları aralıksız sürdürülüyor. Tarih bilimdir, asla nankör değildir, hükmünü vermiştir. Lozan Antlaşması Türkiye Cumhuriyeti’nin tapu senedidir. Maddeleri kanla yazılmıştır, hiç bir güç değiştiremez. Lozan’ı tartışmaya açmak, Sevr paçavrasına ve türevi emperyal planlara boyun eğmektir. Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Ulusu var oldukça Lozan Antlaşması da var olacaktır. Yüzüncü yılında veya gelecekte değişecek, yürürlükten kalkacak gizli maddeleri yoktur.
ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ olarak; Türkiye Cumhuriyeti’ni olduğu gibi, Tapu Senedi’ni de sonsuza dek korumayı, bu tarihi zaferi Ulusumuza kazandıranlara saygısızlık edenlerle olanca gücüyle mücadele etmeyi görevi saydığını kamuoyuna saygı ile duyururken, değişmez önderimiz Atatürk’ü, Lozan’ın bilge diplomatı İsmet İnönü’yü, Kuvayı Milliye Kahramanlarımızı ve bu toprakları vatan yapan aziz şehit ve gazilerimizi bir kez daha minnetle, şükranla, saygıyla anıyoruz. Lozan Antlaşması’nın 99. yılı kutlu olsun” dedi. (haber/foto: İ.Şahin-A.Halat)

Bu haber 148 kez okundu.
Erdek Haberleri - 23:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
error: içerik korumada !!